WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

Kolędy i pastorałki w Łukcie

GMINA ŁUKTA
W Łukcie zmierzyli się najlepsi młodzi wokaliści z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Za nami I edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kantyczki”.

Do Łukty przyjechali z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Młodzi wokaliści wzięli udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kantyczki”. Do swoich występów młodzi soliści przygotowywali się nawet kilka miesięcy.

Konkurs odbył się po raz pierwszy. To nowa inicjatywa Gminnego Ośrodku Kultury w Łukcie. Uwagę przykuwa już sama nazwa konkursu. „Kantyczki, czyli zbiór kolęd i pastorałek, dawniej były zbierane w kancjonałach, później ta nazwa ewoluowała i stąd kantyczki. Jest to piękna tradycja, polska tradycja, śpiewanie kolęd, pastorałek i chcemy ją podtrzymywać” – mówi Natalia Bałdyga, która odpowiadał za opiekę artystyczną nad konkursem.

Uczestników oceniło profesjonalne jury. Na jego czele stanęła dyrygentka, absolwentka bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Urszula Borejszo. „To zawsze jest trudne, to zawsze jest trudne szczególnie w tym wieku, kiedy się ocenia dzieciaki, ponieważ to jest taki wiek, kiedy ten głos to jeszcze nie jest nasz docelowy głos. Ja uważam, że tym się nie należy przejmować, czy się miało drugie, trzecie czy piętnaste, bo tak naprawdę cała przygoda ze śpiewaniem dopiero się zaczyna” – podkreśla Urszula Borejszo.

Uczestnicy podzieleni byli według wieku na pięć kategorii. W konkursie wzięło udział ponad 50 solistów. „Ja bym chciała właśnie podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom ich talentu i pasji i podziękować za to, że mogliśmy dzięki nim jeszcze raz przeżyć radość z Bożego Narodzenia” – podsumowuje Anna Czubkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie.

Pan Robert Malinowski, wójt gminy Łukta, wyrażając uznanie dla talentów młodych artystów objął patronat nad konkursem oraz ufundował nagrody. Wokaliści otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim sponsorom.