WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

Mikołaj z wizytą w gminie Łukta

GMINA ŁUKTA
Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców gminy Łukta.

Święty Mikołaj postanowił nieco wcześniej niż zwykle zawitać do gminy Łukta. W niedzielę 4 grudnia na saniach zajechał przed Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie. „Mikołaj był w Worlinach, w Ramotach, we Florczakach, teraz tutaj w Łukcie, trochę dłużej zabawi. Później Pelnik i kolejne miejscowości, Ględy.... Skończy na Wynkach, więc po prostu do wieczora będzie jeździł u nas, w Gminie Łukta” – mówi Anna Czubkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie. „Dzieci mają szansę zobaczyć się z Mikołajem, a nie tylko o nim słyszeć. To już jest kolejny raz, gdzie dzieci mają taką możliwość i rodzice też są zadowoleni, że możemy pokazać, jak wygląda prawdziwy Mikołaj” – podkreśla Natalia Morenc, mieszkanka Łukty.

Mimo mroźnej aury, na spotkanie ze Świętym Mikołajem przybyło dużo dzieci. Towarzyszyli im rodzice oraz dziadkowie ciekawi niezwykłego i długo wyczekiwanego gościa. Były wspólne zdjęcia, a przede wszystkim uśmiech i wielka, szczera radość. Każde dziecko otrzymało od Świętego Mikołaja słodki upominek. Był też czas na śpiewanie świątecznych piosenek i zabawę ze Śnieżynką, która tego dnia towarzyszyła Świętemu Mikołajowi.

Gdy Mikołaj obdarował już wszystkie dzieci w Łukcie, popędził na saniach do kolejnych miejscowości w gminie Łukta – łącznie odwiedził dzieci w 18 wioskach. Wszędzie czekała na niego liczna gromadka maluchów i ich rodziców. Były wspólne zdjęcia, rozdawanie prezentów, śpiewanie piosenek i konkursy.

Organizatorem wydarzenia był GOK w Łukcie wraz z gminą Łukta, patronat nad całym wydarzeniem objął Robert Malinowski – wójt gminy Łukta.