WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

10-lecie GOK w Łukcie

GMINA ŁUKTA
Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie to niezwykle ważne miejsce dla wszystkich mieszkańców gminy. Funkcjonuje już 10 lat!

Polski prozaik i eseista Adolf Rudnicki twierdził, że „człowiek nie jest aniołem, ale winien być istotą kulturalną”, dlatego tak ważnym jest wspieranie i promowanie kultury. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie odpowiednie instytucje. Taką właśnie instytucją jest Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, który działa już 10 lat.

Przez wszystkie lata funkcjonowania budynek GOK-u stał się niezwykle ważnym miejscem na mapie gminy. W tych wyjątkowych murach odbywają się nie tylko koncerty, seanse filmowe czy występy, ale również spotkania integracyjne lokalnej społeczności czy warsztaty. „Przede wszystkim ogrom zajęć, które tu się odbywają. Dużo artystów, którzy też się przewinęli przez naszą scenę, a przede wszystkim dbałość o naszą młodzież i dzieci, które tu mają swoją ostoję i schronienie i mogą realizować swoje pasje, swoje marzenia” – podkreśla Robert Malinowski, wójt gminy Łukta. „Jestem dumna ze swoich pracowników. Chciałam im bardzo podziękować za ich talent, za ich pasje. Za to, że ten ośrodek dzięki nim tak dobrze funkcjonuje. Ja właśnie bym chciała, żeby to miejsce było dla ludzi, żeby przychodzili tutaj i żeby się czuli jak u siebie” – mówi Anna Czubowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie. „Duma rozpierająca, że mamy taki piękny obiekt z kinem, z piękną salą, z pracowniami, także tylko radość w sercu” – dodaje sołtys Łukty Agnieszka Gol.

Gala z okazji 10-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie była niezwykle ważnym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców gminy. W trakcie uroczystości przedstawiono historię powstania budynku, a także odznaczono osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do powstania ośrodka kultury w Łukcie. Podczas uroczystości obchodzono również jubileusz chóru „Pasjonatki”, który wkrótce wyda swoją pierwszą płytę. Na albumie, będącym uwieńczeniem dotychczasowej pracy chóru, znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy. „Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ jesteśmy jedną z agend Gminnego Ośrodka Kultury. Niebawem wydamy płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami, więc zapraszamy na nasze koncerty grudniowe” – mówi Natalia Bałdyga, dyrygent chóru.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert Marka Piekarczyka oraz wspaniały tort dla wszystkich zaproszonych gości.