WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

Festyn na zakończenie lata w Łukcie

GMINA ŁUKTA
W Łukcie odbył się festyn na zakończenie lata.

Zakończenie lata – po strażacku. Mieszkańcy Łukty i goście spotkali się na festynie, podczas którego najmłodsi mogli sprawdzić swoje siły w turnieju pożarniczym. „Uważam, że to fajna wyszła inicjatywa od ochotników strażaków z Łukty, nagrody zostały ufundowane przez gminę Łukta i bardzo się cieszę, bo frekwencja była niesamowita” – podkreśla Robert Malinowski, wójt gminy Łukta.

Ochotnicy z Łukty liczą, że dzięki zawodom dla dzieci w przyszłości uda się pozyskać strażacki narybek – a o to w dzisiejszych czasach niełatwo. „Nie ukrywajmy, ale coraz trudniej jest pozyskać nowych strażaków, więc mam nadzieję, że właśnie od takich akcji, pokazanie dzieciom na czym polega straż pożarna, jest fajną taką motywacją, żeby zaszczepić w nich pasję do straży pożarnej” – mówi Paulina Wójcik z OSP Łukta.

Również z myślą o najmłodszych, organizatorzy festynu w Łukcie przygotowali wiele innych atrakcji. Były zabawy dla dzieci, a dla nieco starszych – coś na ząb. Swoją ofertę prezentowali lokalni producenci i koła gospodyń wiejskich z Łukty i okolicznych miejscowości. Nie zabrakło potraw znanych i lubianych.

Głównym organizatorem festynu był Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie. Oprócz miejscowych strażaków, w wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele OSP Florczaki i OSP Worliny.