Urząd gminy w Gietrzwałdzie podczas lockdownu branży turystycznej zorganizował cykl szkoleń dla przedsiębiorców związanych z tym właśnie sektorem gospodarki. Spotkania realizowane w formule online miały dać przedsiębiorcom wiedzę na temat gminy, jej oferty turystycznej i atrakcjach, którą będą oni mogli przekazywać odwiedzającym i gościom. „Wyznaczyliśmy sobie taki cel, żeby tak przeszkolić nasze turystyki, agroturystyki, również tę branżę okołoturystyczną, czyli sklepy, restauracje, punkty z lodami, goframi, aby turysta, który do nas przyjeżdża, w każdym możliwym punkcie, gdzie tylko się styka z innymi osobami, mógł uzyskać informację o tym, co tu jest ciekawego do zrobienia, zobaczenia, jak tutaj można spędzić czas” – wyjaśnia Joanna Jaguszewska z Urzędu Gminy w Gietrzwałdzie.
Szkolenia cieszyły się z dużym zainteresowaniem. Wzięli w nich udział zarówno przedsiębiorcy prowadzący niewielkie pensjonaty, jak i przedstawiciele dużych hoteli. „Dobrze wykorzystaliśmy ten czas, kiedy zostaliśmy przymusowo zamknięci, nie mogliśmy prowadzić działalności, na to, żeby zastanowić się, w którą stronę idziemy jako gmina i ta branża turystyczna, jaki mamy potencjał, jakie plusy, które możemy rozwijać i jakie minusy, nad którymi trzeba popracować” – podkreśla Izabela Karpińska, właścicielka „Rentynówki”. „Myślę, że to jest fajny pomysł na to, żeby połączyć tę naszą branżę, która jest troszeczkę rozbita. Jest wiele do zaoferowania, ale nie każdy wie, co się dzieje u nas. Fajne jest to, że mogliśmy poznać historię Gietrzwałdu od podszewki i naszego terenu, i teraz będziemy się skupiać na tym, żeby to przekazać dalej” – dodaje Anna Fiedorowicz z Mazury Golf & Country Club.
Cykl spotkań był współfinansowany ze środków Powiatu Olsztyńskiego. Informacje o inicjatywach adresowanych m.in. do przedsiębiorców można znaleźć na stronie internetowej gminy Gietrzwałd oraz profilu facebookowym urzędu:
www.gietrzwald.pl