WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

"Kantyczki" w Łukcie

GMINA ŁUKTA
W Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie już po raz drugi odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kantyczki”.

„Gore Gwiazda”, „Mario, czy Ty wiesz?” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – najpiękniejsze pastorałki i kolędy zabrzmiały w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie. Po raz drugi odbył się konkurs wokalny „Kantyczki”. „To jest taki czas, gdzie możemy jeszcze przedłużyć magiczny okres świąt Bożego Narodzenia, posłuchać przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu uzdolnionej i młodzieży i dzieci. Cieszę się, że dużo właśnie uczestników z ościennych miejscowości i gmin wzięło udział. Są osoby z Gierzwałdu, Gietrzwałdu, z Ostródy, Morąga, więc jest duże zainteresowanie” – mówi Anna Czubkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie.

W konkursie wzięło udział 34 młodych artystów. Uczestników podzielono na 5 kategorii wiekowych. Wielu z nich muzyczny talent rozwija już od najmłodszych lat. „Rodzina powiedziała, że strasznie ładnie śpiewałam i żebym poszła gdzieś na zajęcia, żebym to rozwijała” – mówi Hania Radke. „Ja się urodziłem tak jakby w zespole, bo moja mama śpiewała i śpiewałem tak już od trzech lat do pięciu, później przestałem i tak od siedmiu, ośmiu zacząłem ponownie” – dodaje Przemek Wachciński.

Dzieci i młodzież oceniło profesjonalne jury. „Intonacja, dykcja, poczucie rytmu, charakter, interpretacja, ale najważniejszą rzeczą jest dla mnie osobiście, ale myślę, że nie tylko, to, co ten wykonawca pozostawia, czyli emocje” – podkreśla Urszula Borejszo, przewodnicząca jury, dyrygentka i pianistka.

Druga edycja konkursu cieszyła się jeszcze większą popularnością, niż jego pierwsza odsłona. „W porównaniu z poprzednią edycją mamy znacznie więcej wykonawców i artystów, co świadczy o sukcesie pierwszej edycji. W tym roku zmieniliśmy godzinę, z racji właśnie na ilość uczestników, na 9” – przyznaje organizatorka Natalia Bałdyga. „Jest to fajne wydarzenie, cieszę się, ze jest duża odpowiedź również dzieci, młodzieży na nasze zaproszenie. Cieszę się, że mamy przede wszystkim też profesjonalne jury, które na pewno oceni wszystkich, ale dla mnie to wszyscy są tutaj wygrani, niezależnie od tego, czy zajmie 1, czy 2, czy 3 miejsce, jest najważniejszy tutaj występ i bycie tutaj z nami” – podkreśla Robert Malinowski, wójt gminy Łukta.

Na uczestników czekał atrakcyjne nagrody, takie jak zestawy klocków i głośniki bezprzewodowe.