WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

Wspólne świętowanie w Łukcie

GMINA ŁUKTA
Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukcie. Takie wydarzenie odbyło się w gminie po raz pierwszy.

Pierwszy Jarmark Świąteczny w gminie Łukta spotkał się z dużym zainteresowaniem. Na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury pojawiły się całe rodziny.

Niespodzianek na jarmarku nie zabrakło. W budynku Gminnego Ośrodka Kultury można było spróbować swoich sił podczas warsztatów robienia breloków i ozdób z włóczki. Na chętnych czekała także fotobudka. „Przygotowaliśmy trochę atrakcji dla wszystkich, są stoiska z ciepłym jedzeniem, z ciepłymi napojami, pierogi, kapusta, takie świąteczne przysmaki. Są też atrakcje dla dzieci, kolejka, występy” – wymienia Anna Czubkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie. Na jarmarku można było zaopatrzyć się w świąteczne rękodzieło, a także wybrać choinkę.

Jarmark Bożonarodzeniowy to wspólne dzieło Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Gminy w Łukcie. Jego głównym celem jest integracja i możliwość spotkania w wyjątkowym, świątecznym klimacie. „Co prawda nie mamy śniegu, ale w tym okresie świątecznym, żeby być razem, żeby móc być, spotkać się, skorzystać również z tych produktów lokalnych, no i poczuć ten smak, taki smak już może świąt Bożego Narodzenia” – mówi Robert Malinowski, wójt gminy Łukta.

Jarmark swoją obecnością zaszczyciło ponad dwudziestu Mikołajów. Jeden z nich przyjechał do Łukty zabytkowym Polonezem.

Imprezę zorganizowano przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.