WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

W Łukcie dziękowali za plony

GMINA ŁUKTA
Mieszkańcy gminy Łukta podziękowali za tegoroczne plony.

Dożynki gminy Łukta to zgodnie z tradycją hołd złożony za plony i trud pracy rolników. Obchody na placu przy stadionie w Łukcie rozpoczęła plenerowa Msza święta, w której uczestniczyli mieszkańcy gminy i zaproszeni goście.

Atrakcją były różnorodne stoiska, na których sołectwa zaprezentowały  specjały kulinarnie. Aromatyczne zapachy zachęcały do degustacji i delektowania się lokalnymi smakami.

Nie zabrakło również podziękowań dla wyróżniających się rolników. W uznaniu ich ciężkiej pracy i wkładu w rozwój lokalnego rolnictwa, zostali uhonorowani przez wójta gminy Roberta Malinowskiego. „Bardzo się cieszę, że przewodniczący komisji i sołtysi wybrali przede wszystkim młodych rolników, bo dzisiaj jest problem z następcami, jeżeli chodzi o pokolenie rolników. Nie wszyscy garną się do tego zawodu, tym bardziej te wyróżnienia się tym młodym rolnikom należą” – podkreśla wójt gminy Łukta Robert Malinowski.

Tradycyjne dzielenie się chlebem dożynkowym stało się symbolicznym aktem jedności i wspólnoty. „Rolnictwo to jest przysłowiowa fabryka pod gołym niebem, do tego wszystkiego jeszcze uwarunkowania ekonomiczne nieproste, więc rolnikom dziękujemy za trud, za pracę, za ten wysiłek, którego efektem jest ten bochen chleba dożynkowy” – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano strefę zabaw, gdzie dzieci mogły cieszyć się różnorodnymi atrakcjami – jeździć na kucyku, skakać na dmuchanych zamkach i bawić się pod okiem opiekunów.