WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

Rodzinne święto w Łukcie

GMINA ŁUKTA
Festyn „W zdrowym ciele zdrowy duch” w Łukcie obfitował w wiele atrakcji dla najmłodszych.

W słoneczne piątkowe popołudnie mieszkańcy Łukty spotkali się na festynie rodzinnym, który odbył się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Impreza zorganizowana na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury przyciągnęła całe rodziny, a przede wszystkim dzieci i młodzież.

Dla dzieci przygotowano bogaty wachlarz atrakcji. Na jednym z trawników ustawiono kolorowe dmuchańce, animatorzy zaś zorganizowali zabawy i konkursy, które wciągnęły najmłodszych w wir zabawy. Hitem festynu okazała się nauka chodzenia na szczudłach. Ustawiona do tej atrakcji długa kolejka świadczyła o ogromnym zainteresowaniu zarówno dzieci, jak i dorosłych. „Dużo zabaw dla dzieci integracyjnych, malowanie, więc to wszystko jest po prostu żeby dzieci mogły się wy wyhasać i dobrze bawić” – podkreśla Anna Czubkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów festynu był spektakl przygotowany przez utalentowany Teatr Forma. Aktorzy zabrali dzieci w magiczną podróż przez bajkowy świat, pełen przygód i niezwykłych postaci. „Chcielibyśmy skierować to do najmłodszych, żeby oderwać tych najmłodszych w wakacje od telewizora, od gier, żeby trochę zaangażować ich tutaj właśnie w te wydarzenia lokalne, które są i żeby pobyć wspólnie razem” – mówi Robert Malinowski, wójt gminy Łukta.

Na koniec, by uwieńczyć cały festyn muzyką, na scenie pojawił się zespół TOD.