WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY ŁUKTA

Rowerami wokół Łukty

GMINA ŁUKTA
Po raz siódmy odbył się rajd rowerowy „Łukta Aktywnie”.

Dwa koła, dobry humor i piękne, mazurskie krajobrazy – to przepis na  udaną niedzielę. Przekonali się o tym mieszkańcy Łukty i turyści, którzy po raz siódmy wyruszyli w trasę rajdu rowerowego „Łukta Aktywnie”. „Frekwencja dopisała również w tym roku, w tym momencie na liście mamy już 60 uczestników, którzy z werwą przyjechali na start i chcą razem integrować się na terenie gminy Łukta zwiedzając szlaki rowerowe i jednocześnie zasięgając wiedzy” – mówi Anna Morenc z Urzędu Gminy w Łukcie.

O dostarczenie wiedzy uczestnikom rajdu zadbała przewodniczka turystyczna Ilona Grabowska. Dzięki niej rajd był nie tylko rowerową przejażdżką, ale także źródłem interesujących informacji o urokliwych okolicach Łukty. „Są to liczne rezerwaty, mamy przyrodę, zobaczymy sobie cmentarzyki, które są śladami dawnych mieszkańców, którzy żyli sobie na tych terenach, zaplanowaliśmy ognisko w miejscowości turystycznej, w miejscowości Pelnik nad jeziorem Isąg, jest to jedno z najgłębszych jezior na Warmii i Mazurach” – opowiada przewodniczka.

W rajdzie wzięli udział mieszkańcy Łukty i wielu turystów, którzy z zainteresowaniem odkrywają ten spokojny zakątek Zachodnich Mazur. Trasa rajdu liczyła prawie 25 kilometrów i wiodła głównie rowerowym żółtym szlakiem. Oprócz niego mieszkańcy i turyści odwiedzający gminę Łukta mają do dyspozycji jeszcze nieco dłuższe szlaki – niebieski i zielony. Wszystkie wiodą przez malownicze zakątki, położone z dala od miejskiego zgiełku i otoczone piękną przyrodą.